Naše čerstvé recenze jsou protkávány pověstnou Červenou nití smutku. A čiší z nich i nostalgický povzdech nad soumrakem VIDEOKAMER. Ale protože nohavice se nemají vyhrnovat, když brod je ještě daleko, neházíme pomyslnou flintu do žita...
Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00
Re: Kamera+dig.rekordér
Mohu poradit, mám rekordér Panasonic DMR-EH55EP-S a tutéž kameru jako Vy, s výsledky jsem spokojen, možno i primitívní titulkování ale je to pro méně náročné. Obraz a zvuk je lepší než z PC!
Re: Kamera+dig.rekordér
Laura: mám tutéž VK a stále se mi zdá, že mám obraz trochu do červena a méně barevný, než má tchán z Panasonicu(3CCD). Co Vy na to?
Re: Kamera+dig.rekordér
Mám naprosto stejnou kombinaci, zkouším ale bezvýsledně, titulky ani menu není možno dosáhnout. A zeptám se Vás ještě na to, zda lze u této kamery a dig.rekordéru udělat nějaký jednoduchý dabing(např. komentář k natočené dovolené) nebo případné nějaké primitívní dozvučení?
Re: Kamera+dig.rekordér
To nick IvanS., Váš text jsem pochopila a moc děkuji za krásný a odborný výklad..:-)
Re: Kamera+dig.rekordér
Obecne plati, ze softwarove MPEG2 enkodery na pocitaci mohou obvykle dosahnout lepsi kvality obrazu, nez komercni stolni DVD rekordery. Stolni rekorder se s tim nemuze parat, vse probiha - a MUSI probihat - v realnem case primo pri nahravani. Naopak software na PC muze podle nastaveni poctive, zdlouhave, a casto opakovane prepocitavat data a vyrobit tak vysoce kvalitni MPEG video.
Jenze i mezi softwarovymi enkodery na PC je rozdil, a ten obsazeny v P.Studiu nepatri zrovna mezi kvalitativni spicku. Pri vhodnem nastaveni zrejme opravdu je schopen vyrobit lepsi obraz nez stolni DVD, ale vysledny rozdil by vam asi nestal za obetovani te jednoduchosti nahravani a zpracovani primo na DVD rekorderu, navic prumerny divak na prumerne televizi by stejne rozdil nepoznal. Takze se klidne soustredte na DVD rekorder, a stupen pozadovane kvality obrazu nastavte jednoduse pomoci datoveho toku.
Lepe receno - na stolnich rekorderech se kvalita obrazu urcuje obvykle tim, kolik se ma vejit videa na jeden DVD disk o kapacite 4,7GB. Takze pokud nastavite 1 hodinu (to je obvykle minimalni hodnota, tj. maximalni dosazitelna kvalita obrazu), ziskate skutecne vynikajici obraz a opravdu nebude videt rozdil mezi originalem a kopii na DVD. Pri nastaveni kolem 1,5 hodiny (az do max. 2 hodin) to bude jeste porad relativne v norme. Pokud nastavite vice nez 2 hodiny, uz zacete pozorovat znatelnou ztratu kvality (kostickovani obrazu). Samozrejme nic vam nebrani si to predem vyzkouset na prepisovatelnem (mazatelnem) DVD disku. Pak uz budete vedet, kde je ta hranice, kdy uz vam kvalita obrazu prestane vyhovovat.
Re: Kamera+dig.rekordér
Děkuji všem za rady, vše mi pomůže zvládat daný problém pomocí digitálního rekordéru. Jaká bude kvalita DVD po vypálení? Jedná se mi zda je to na stejné úrovni jako když se to stvoří na počítači pomocí např. Pinacle 10? Nebo budou archivní DVD jako "druhá jakost" vůči PC? Omlouvám se za možná stupidní dodatečné otázky.
Re: Kamera+dig.rekordér
Kamery s titulkovači jsou dnes už spíše vzpomínkou na zlatou éru analogů. Po nástupu digitálních přístrojů se tzv. generátor písmenek postupně přestal u videokamer vyskytovat a dnešní produkce už jej prakticky nezná. Důvodem je pravděpodobně logika zpracování videa v PC. A je to jako s každým efektem: snadno se do nahrávky vkládá, ale odstranit jej už nelze... :-)
Re: Kamera+dig.rekordér
Byly nebo jsou některé kamery, kde bylo možno opatřovat natočený film titulky. Pokud ano, tak které(v jakém rozsahu) a pokud ne tak proč?
Re: Kamera+dig.rekordér
řešení je jednoduché a rychlé. Koupit kabel Fire-Wire na propojení kamery a rekordéru. Následně ukládat na disk, vymáznout nepotřebné a titulky dělat, tak, jak píše Ivan S, tj. natočit nějaký papírový popisek a přidat ho do výsledného videa. Na Vašem Panasonicu lze dělat i menu, chce to jen návod a zkoušet. Následné vypalování na disky doporučuji prvně zkoušet na DVD+RW nebo RAM (dají se mazat), aby jste se to naučila a pak pro zálohu pálit na DVD-RAM. To je zatím nejvíce doporučované medium pro archivaci, ale je trochu dražší. Aspoň jsem to tento týden četl v PC Wordu v testu médií. PS.: možná jde do toho výsledného videa vkládat fotky, možná i ty titulky, ale to si nejsem jist. Navíc při tvorbě menu je asi možné dávat kapitolám názvy a ty se pak zobrazují jako titulky ve videu na začátku kapitoly. Chce to ale přečíst a vyzkoušet vše podle návodu, abych Vás nemystifikoval.
Re: Kamera+dig.rekordér
Bohuze "dodelat" titulky do videa jde opravdu pouze pres pocitac. Stolni DVD rekorder to umi akorat nahrat, trochu prostrihat, a vypalit na DVD-Video. I kdyz je otazka, co presne temi titulky myslite. Jestli titulky na zacatku a na konci (kde to bylo, kdy to bylo, co to bylo, atd.), tak to jde klidne udelat i tak, jako to delali pred 100 lety - napsat (nakreslit, vytisknout) na papir a normalne to natocit na kameru jako kus videa. Pokud si s tim clovek pohraje, muze to byt i "umelecky zajimave"...